
Zondag Oogstdankdag in vijf kerken in het Oostland
Actueel 171 keer gelezenKomende zondag 11 oktober wordt Oogstdankdag gevierd in de vijf RK-kerken van de Parochie Christus Koning. In Berkel, Bleiswijk, Bergschenhoek, Nootdorp en Pijnacker staan de vieringen in het teken van dankbaarheid voor een goede oogst en voor de welvaart die het gevolg is van mooie teelten onder goede omstandigheden.
Het is zeker niet vanzelfsprekend dat de oogst groot is. Daarvoor moet hard worden gewerkt en daarvoor moeten de omstandigheden mee zitten. We hebben een mooi voorjaar en een goede zomer achter de rug, maar er was ook sprake van grote droogte. Maanden regende het niet. Toen het eenmaal weer regende, leefde de natuur weer op.
Het collectedoel is zondag in alle kerken de Stichting Pijnackernaren Helpen Armenië die allerlei projecten ondersteunt, ook op agrarisch gebied. Een voorbeeld daarvan zijn de talloze irrigatieprojecten. Met goed water dat op tijd bij de planten wordt gebracht, behalen de kwekers in Armenië soms dubbele oogsten. Het concrete doel is zondag een freesmachine voor een jonge energieke man die daarmee in het dorp en de verdere omgeving de grond kan bewerken en een eigen inkomen verwerven.
















