
Prachtige spinningopbrengst voor hospices
Zorg en welzijn 195 keer gelezenHet waren Delftenaar Koos van der Burg en Nootdorper Paul van den Brink die een prachtige actie bedachten voor financiële ondersteuning van de hospices in Delft en Pijnacker.
Ze organiseerden bij Delftse en Pijnackers/Nootdorpse voetbalderby’s spinningevenementen. Het was sportief, het was gezellig en het leverde ook nog leuk geld op. Vrijdagmiddag 15 mei was de afsluiting bij Café De Oude Jan onder de rook van de kerk, De Oude Jan. In die kerk komt Koos van der Burg overigens minder vaak dan in het café er tegenover!
Koos wordt binnenkort tachtig en heeft achttien jaar spinninginstructie gegeven. Daarmee gaat hij stoppen. ‘Dat wordt een zwart gat’, riep vrijdag een van de spinners. Tot de laatste seconde dreef Koos de spinners tot het uiterste. Daarna was het tijd voor een biertje maar eerst werd er een cheque overhandigd. Bijna 12.000 euro was de opbrengst, totdat Kees van der Kraan van De Laatste Eer de microfoon ter hand nam. Hij streepte het bedrag door en maakte er 15.000 euro rond van. Geld dat is opgebracht door de leden van uitvaartvereniging De Laatste Eer.
De hospices kunnen het geld goed gebruiken. Het hospice in Pijnacker-Nootdorp is nog geen jaar open en krijgt pas achteraf geld van de overheid. Daardoor duurt het nog een paar jaar voordat de financiële huishouding normaal wordt. Giften zijn daarom meer dan welkom. Het hospice in Delft bestaat al veel langer maar gaat verhuizen en kan daardoor ook wel wat ondersteuning gebruiken.
Beide hospices ontvangen dus 7.500 euro vanuit de actie van Paul en Koos, die ter plekke door de wethouder sportzaken van Delft, Karin Schrederhof, in het zonnetje werd gezet. Voor zijn grote verdiensten voor de sport in Delft ontving Koos vanuit de Sportraad Delft een erespeld met oorkonde. Dik verdiend. Daar was iedereen het roerend over eens.
Koos van der Burg komt oorspronkelijk uit Pijnacker. Voetbalde in zijn jonge jaren bij Oliveo maar is als voetballer steeds meer Delftenaar geworden. Een overbekende verschijning bij clubs als Vitesse Delft, DHC en Wippolder. Ze kennen Koos allemaal en Koos kent zelf heel veel mensen. Is altijd gezellig, opgeruimd en energiek. Staat klaar om wat voor een club of voor de medemens te doen, zoals nu ook met die spinningactie.
Koos en Paul kregen iedereen mee. De voetbalclubs en ook een atletiekvereniging. Nu ook Café De Oude Jan. En ook de mensen die de fietsen beschikbaar stelden en na afloop weer stallen. Edwin van Lier van Business Print in Nootdorp was iedere keer bereid om gratis posters te drukken. Kortom, mannen die terecht een grote gunfactor hebben.
Het was vrijdag één groot feest daar in het centrum van Delft. Ook de mensen van de twee hospices waren in hun nopjes. (SO)
















