Afbeelding

Jaarstukken 2025: volop ontwikkeling voor inwoners en ondernemers

Actueel 292 keer gelezen

Het college van burgemeester en wethouders heeft donderdag 21 mei de Jaarstukken 2025 aangeboden aan de gemeenteraad. In de Jaarstukken legt het college verantwoording af over het gevoerde beleid en de financiën van het afgelopen jaar. 

Wethouder Financiën, Peter Hennevanger: “De gemeente sluit het jaar 2025 financieel af met een positief resultaat van ongeveer € 5,5 miljoen. Dit betekent niet dat dit geld over is. Het gaat vooral om geld voor werkzaamheden en projecten die in 2025 nog niet zijn afgerond of gestart en die in 2026 verder worden opgepakt. Het college stelt voor om een belangrijk deel van dit geld, namelijk ruim € 5 miljoen, in 2026 te gebruiken voor lopende projecten en andere belangrijke plannen in de gemeente. Het gaat dan om onder andere de lokale aanpak isolatie en het project ‘Ruimte voor ruimte’ dat de bouw van nieuwe woningen mogelijk maakt door de sloop van oude stallen of kassen.” De jaarstukken worden donderdag 2 en 9 juli besproken in de vergadering van de gemeenteraad.

Nieuwe woningen

In 2025 is verder gewerkt aan de ontwikkeling van onze gemeente. Er zijn 139 woningen en 253 appartementen opgeleverd, onder andere in projecten zoals Casa Vita, De Juffer en De Scheg. Daarnaast is doorgebouwd aan projecten zoals Tuindershof, Wijck en Centrumlijn. Ook zijn voorbereidingen getroffen voor volgende fasen van deze ontwikkelingen en voor nieuwe woningbouwlocaties, zoals het Oranjepark en langs de Dwarskade in Nootdorp.

Aantrekkelijk ondernemen en leven

Er is gewerkt aan een aantrekkelijke plek voor mensen om te ondernemen, door bijvoorbeeld de vergroening van bedrijventerrein De Boezem en de samenwerking met ondernemers via het Ondernemersfonds. De bedrijventerreinen Heron en Boezem-Oost blijven in trek en het beschikbare aanbod aan kavels neemt verder af. Met regionale partners, zoals Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) is gewerkt aan een goede bereikbaarheid en een fijne leefomgeving. Daarbij is aandacht besteed aan verkeersveiligheid, fietsroutes en de kwaliteit van de openbare ruimte. Ook is verder gewerkt aan projecten op het gebied van klimaatadaptatie en vergroening van de leefomgeving.

Aandacht voor scholen, kinderopvang en inwoners

Ook zijn er belangrijke stappen gezet in de huisvesting voor onderwijs en kinderopvang. Zo is in Nootdorp de nieuwbouw van kindcentrum Regenboog opgeleverd en is de uitbreiding van Stanislas Pijnacker afgerond en in gebruik genomen. Ook zijn voorbereidingen getroffen voor verdere uitbreidingen en renovaties van schoolgebouwen. Met maatschappelijke partners is gewerkt aan ondersteuning voor inwoners, denk aan passende ondersteuning via de Wmo, jeugdhulp en participatie. Daarnaast heeft de gemeente opvang geboden aan ontheemden uit Oekraïne. Deze opgaven vragen blijvend aandacht en samenwerking met partners in de komende jaren.


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De medewerkers van de SWOP heten iedereen van harte welkom.
De Schakelaar krijgt opknapbeurt: SWOP gaat tijdelijk naar De Acker Zorg en welzijn 1 uur geleden
Afbeelding
College reageert op zorgen over plastic snippers langs de Vlielandseweg: “Gevolgen voor milieu zijn laag” Actueel 3 uur geleden
Afbeelding
Vacaturegids: Ontdek de beste banen in jouw regio! Zakelijk 4 uur geleden
Afbeelding
Jaarstukken 2025: volop ontwikkeling voor inwoners en ondernemers Actueel 4 uur geleden
Afbeelding
Weekendweer: zonovergoten en zomers warm tijdens Pinksteren Actueel 5 uur geleden
Zomer Fiësta 2025 krijgt een vervolg, in samenwerking van Grupo Los Criollos.
Cantores Amatores met Zomer Fiesta in CulturA & Zo Cultuur 19 uur geleden

Uit de krant