Ook voor wethouder Van Haagen was er een lintje.
Ook voor wethouder Van Haagen was er een lintje.

Lintjesregen!

Actueel 466 keer gelezen

Burgemeester Rik Buddenberg heeft zojuist in partycentrum Het Witte Paard in Nootdorp zeven Koninklijke onderscheidingen uitgereikt aan inwoners van de gemeente Pijnacker-Nootdorp ter gelegenheid van Koninginnedag. Een overzicht:

De onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau wordt uitgereikt aan mevrouw L.C. Bitter-Groenewegen uit Delfgauw (1929).

Mevrouw Bitter-Groenewegen is heel lang actief in de gemeenschap van de Sint Ursulaparochie, als lectrice en als lid van de werkgroep Liturgie. Zij vervult een meer dan actieve rol bij de diensten die op locatie in Emerald en Delfgauw plaatsvinden. Zo kunnen ouderen die niet meer goed ter been zijn toch aan de diensten deelnemen. Daarnaast zorgt zij voor de kleding van de misdienaars en maakt zij kerkelijke doeken die tijdens de viering gebruikt worden.

Ook is zij actief voor het Zorgcentrum ?t Hofland, waar zij op locatie kerkvieringen en diensten verzorgt. Zij zoekt er passende teksten en gedichten bij en met name de speciale vieringen tijdens de liturgische hoogtijdagen zijn zeer bijzonder. Hierdoor kon het deelnemersaantal oplopen tot 35-40 personen per viering.

Mevrouw Bitter-Groenewegen is al van vroeg af aan betrokken bij haar directe omgeving waar zij de drijvende kracht was achter de Delfgauwse winkeliersvereniging, de Sinterklaasintochten etc. Iedereen die zorg nodig had, kon op haar een beroep doen. Zo is zij, ondanks haar hoge leeftijd, tot op heden nog actief in het bezoeken van zieken en bejaarden en houdt zij open huis voor alleenstaande bejaarden die zo een kop koffie kunnen drinken of een maaltijd kunnen nuttigen.

Mevrouw Bitter-Groenewegen, zelf hoog bejaard, vervult met deze activiteiten een belangrijke rol binnen de confessionele gemeenschap en de bejaardenzorg en is hiermee een voorbeeld voor anderen.

De onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau wordt uitgereikt aan de heer P.W.M.M. van Haagen uit Nootdorp (1960).

De heer Van Haagen is in totaal al zestien jaar VVD-raadslid geweest. Vanaf 1990-1994 en van 1998-2002 van de gemeente Nootdorp en van 2002-2010 van de gemeente Pijnacker-Nootdorp. De laatste drie raadsperioden was hij tevens fractievoorzitter.

Meerdere malen was hij lid/voorzitter van diverse commissies, waaronder de commissie Financi?n en de commissie Economische Zaken. Met succes. In het belang van de gemeente was hij er steeds op uit om op hoofdlijnen te sturen en de overige raadsleden te overtuigen en mee te krijgen.

Toen de heer Van Haagen in 2010 benoemd werd als wethouder van de gemeente Pijnacker-Nootdorp, kwam hiermee automatisch een einde aan zijn raadslidmaatschap.

De heer Van Haagen heeft zich op politiek gebied al heel lang actief ingezet voor onze plaatselijke gemeenschap. Hij is hiermee een voorbeeld voor anderen.

De onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau wordt uitgereikt aan de heer H.A. Morren uit Nootdorp (1949).

De heer Morren is 27 jaar lang vrijwilliger geweest bij de brandweer van Zoetermeer. Tevens is hij vanaf 1997 lid van de Eerste Haagse Lotusstudiekring. Hier treedt hij op als gediplomeerd Lotusslachtoffer en -instructeur. Het doel van Lotus is om op realistische wijze slachtoffers uit te beelden zodat de Eerste Hulpverleners veel ervaring op kunnen doen bij ongevallen- en rampensituaties. Hierbij maakt men gebruik van rollenspel, grimeer- en acteertechnieken om de praktijk zo realistisch mogelijk na te bootsen. De eerste hulpverlener leert in dit proces hoe te handelen en welke vragen te stellen voor een eerste diagnose. Het werken in een praktijksituatie heeft het voordeel dat realiteit en theorie hierbij samensmelten. Dit alles verhoogt het niveau van de eerste hulpverlening en hierdoor zal men in de praktijk beter voorbereid zijn om eerste hulp te kunnen verlenen. Diverse instanties (Politie, Brandweer, GGD, Ambulancedienst EHBO-verenigingen, Rode Kruis, BHV) maken steeds meer gebruik van de diensten van Lotus. Idealisme en gedrevenheid zijn bepalende factoren die iemand doet besluiten om Lotusslachtoffer/-instructeur te worden en te blijven. Want men moet bereid zijn om door weer en wind, op onbeschutte plaatsen, in autowrakken etc. als slachtoffer te fungeren, omdat ook echte slachtoffers in dergelijke omstandigheden kunnen verkeren. Met bovenstaande activiteiten heeft de heer Morren laten zien al vele jaren zeer betrokken te zijn bij de veiligheid van onze maatschappij.

De onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau wordt uitgereikt aan de heer A.C. van Oosten uit Pijnacker (1944).

De heer Van Oosten is al 35 jaar jaar lang betrokken bij meerdere activiteiten binnen onze gemeente.

In 1974 is hij begonnen als lid en voorzitter van Hobbyclub Doewat, waar hij meer dan 10 jaar diverse knutselprojecten en vakantiekampen voor de opgroeiende jeugd van Pijnacker organiseerde. Op speelse wijze leerden de kinderen hier hoe op sociale en maatschappelijk verantwoorde manier met elkaar om te gaan. Hij zorgde ervoor dat voornamelijk ook de kinderen uit minder financieel daadkrachtige families aan de Hobbyclubs en- kampen mee konden doen.

Jarenlang is hij ook vrijwilliger geweest bij de zeer populaire activiteiten van de Oranjevereniging Pijnacker waar hij zich vooral met de elektrotechnische zaken bemoeide.

Maar zijn grootste vrijwillige activiteiten liggen op het gebied van de sport. Hij werd trainer bij de atletiekvereniging De Koplopers waar hij tot 2006 trainingen gaf. En in 1996 richtte hij de loopgroep ?Lekker Gelopen? op. Sinds die tijd geeft hij iedere zondagochtend looptrainingen aan een grote groep lopers. De groep bestaat inmiddels uit 40 tot 50 lopers die hij opleidt tot ware marathonlopers. Hij verzorgt de trainingen, stelt de looproutes vast en stelt individuele loopschema?s op. Bij de langere routes zorgt hij ervoor dat voldoende foerage onderweg aanwezig is.

Hij zorgt ervoor dat de groep deel kan nemen aan beroemde nationale en internationale marathons en andere lopen, hij verzorgt de inschrijvingen etc. Dankzij hem hebben al meer dan

150 lopers hun eerste marathon gelopen. Sinds een aantal jaren heeft hij een eigen website opgericht wat als communicatiemiddel dient tussen de lopers en de organisatie. Het vormt een aanvullende ondersteuning in het delen van kennis en kunde en vooral het plezier van het lopen.

Met al deze activiteiten heeft de heer van Oosten al 35 jaar lang laten zien betrokken te zijn bij onze maatschappij.

De onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau wordt uitgereikt aan de heer B.J.M. Smit uit Pijnacker (1950).

De heer Smit is van 1987-1995 bestuurslid geweest van voetbalvereniging Oliveo, waar hij zich vooral inzette voor meer technische zaken. Onder zijn verantwoording werd een nieuwe sporthal gerealiseerd en tot op heden blijft hij zich op vrijwillige basis inzetten voor de Stichting Oliveo, waar hij verantwoordelijk is voor het beheer van de oefenhal en het overig onroerend goed. De heer Smit is ook bouwmeester geweest van de in 2008 gerealiseerde nieuwbouw. Hij is daarnaast actief in het werven van gelden voor de vereniging, onder meer als bestuurslid van de Business Club Oliveo. Ook is hij redactielid van het clubblad, is actief voor de biljartvereniging binnen de Voetbalvereniging Oliveo en organiseert hij voor de club menig uitgaansdag.

Daarnaast is de heer Smit jarenlang vrijwilliger geweest bij het Tyltylcentrum ?De Witte Vogel?, een centrum voor meervoudig gehandicapte kinderen in de leeftijd van 0-20 jaar. Mede door zijn inzet werd het mogelijk om de kinderen op zomerkamp te laten gaan, uitstapjes aan te bieden en te laten genieten van actieve, sportieve en ludieke activiteiten. Naast bovenstaande activiteiten is de heer Smit ook vijf jaar lang hockeycoach geweest bij hockeyvereniging HCP.

Toen eind jaren ?90 de wijk Koninginnehof in Pijnacker werd gerealiseerd, is de heer Smit bestuurslid geworden van de Vereniging Koninginnehof. Namens de toekomstige bewoners van de wijk was hij gesprekspartner voor gemeente, aannemers, bouwinspecties etc. en tot op heden is hij nog steeds betrokken bij allerlei activiteiten van de vereniging.

Ook kon men op hem rekenen als vrijwilliger bij het schoolkamp O.B.S. de Zuidacker en is hij meegereisd naar Polen om daar te klussen bij een kindertehuis.

De heer Smit heeft een zeer sociale instelling, hij zet zich altijd belangeloos in voor zijn medemens. Met al deze activiteiten heeft hij laten zien zeer betrokken te zijn bij onze gemeenschap en is hiermee een voorbeeld voor anderen.

De onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau wordt uitgereikt aan de heer A.M. van Tol uit Pijnacker (1964).

De heer Van Tol is al 30 jaar lang actief als vrijwilliger bij diverse organisaties in onze gemeente.

Onder andere bij de Stichting Jeugdland Pijnacker, vanaf 1986 tevens als bestuurslid.

Hij zet zich in voor dit jaarlijks terugkerend evenement, waar voor de jeugd een week lang allerlei activiteiten worden georganiseerd. De heer Van Tol regelt hier de logistiek, is verantwoordelijk is voor de voorbereidingen, het aankopen van nieuwe spullen, het klaarzetten en opruimen van dit grootse evenement. Zijn bijdrage is van groot belang voor het slagen van de Jeugdland-week.

Ook is hij al 30 jaar lang betrokken bij volleybalvereniging Netwerk, (van 1985-1987 tevens bestuurslid). Hier heeft hij veel verschillende taken vervuld (penningmeester, trainer, scheidsrechter, lid jeugdcommissie, lid technische commissie). Hij traint en coacht er onder andere de C-jeugd en is initiatiefnemer en organisator van een jaarlijks jeugdkamp.

Naast coach van het C-team is hij ook de trainer en coach van het zitvolleybalteam voor gehandicapten. Hij promoot deze sport voor zowel valide als invalide spelers in onze gemeente en collecteert ieder jaar voor handicap.nl.

Hij scheidsrechtert niet alleen de zitvolleybalteams in zijn eigen regio West, waar Netwerk haar wedstrijden speelt, maar fluit ook nationale en internationale zitvolleybalwedstrijden in de eredivisie van de Nederlandse Volleybalbond.

Naast deze vaak tijdrovende activiteiten is hij ook al 25 jaar actief als hoofdleider bij het ZSK De Blijde Stem/Kidzskamp. Dankzij zijn inzet kunnen ieder jaar circa 70 kinderen weer genieten van het jaarlijks terugkerend kamp. Het Kidzskamp draagt spelenderwijze bij aan de confessioneel en maatschappelijke vorming van de jongeren. Hij organiseert er de dagprogramma?s, beheert de financi?n, maakt video's etc. allemaal zaken die bijdragen aan het succes van dit kamp.

Met al deze activiteiten heeft de heer Van Tol blijk gegeven van zijn grote maatschappelijke betrokkenheid bij het jeugd- en jongerenwerk en zijn grote inzet voor de zitvolley/gehandicaptensport.

Hij is hiermee een inspirerend voorbeeld voor anderen.

De onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau wordt uitgereikt aan de heer J.C.M. de Vreede uit Nootdorp (1950).

De heer De Vreede begon in 1968 met het geven van trainingen aan de jeugdelftallen van RKDEO. Iedere zaterdag staat hij in het veld om leiding te geven aan de Nikies (5 en 6-jarigen) en F-jes en zet hij zich zeer actief in voor het G-team. Dit team bestaat uit geestelijk en/of lichamelijk gehandicapten die op deze wijze veel plezier beleven aan de voetbalsport. Dat dit niet altijd even eenvoudig is, mag duidelijk zijn. Zijn inzet voor deze groep kan velen als voorbeeld dienen.

Ook is hij tien jaar lang lid/voorzitter geweest van de jeugdcommissie van RKDEO. In zijn bestuursperiode groeide de jeugdafdeling van 250 naar 500 leden, een ontwikkeling met alle organisatorische en logistieke problemen van dien.

Daarnaast draait hij iedere maand een discoavond voor de verstandelijk gehandicapten van Ipse, waar hij de muziek specifiek afstemt op de doelgroep. Deze avonden zijn altijd ??n groot feest.

Discoavonden verzorgen deed hij al in de jaren ?70 toen er vrij weinig vertier werd aangeboden aan de jongeren in Nootdorp. Met een aantal vrienden richtte hij de Elephant Square op. Met enige financi?le hulp van de RK Jeugdraad en heel veel zelfwerkzaamheid werden ieder week discoavonden verzorgd in het verenigingsgebouw van de RK kerk. Deze avonden werden zeer gewaardeerd en kunnen gezien worden als een voorloper van het jongerenwerk. Dit heeft hij meer dan 15 jaar lang gedaan. Hij heeft zich in deze periode ook veel ingezet voor het financieel gezond houden van de RK Jeugdraad.

Jarenlang heeft hij zich ingezet voor de Scouting Nootdorp waar hij alles rondom de Fancy Fair regelde en zeer veel loten wist te verkopen.

Ook heeft zich jarenlang ingezet voor de festiviteiten van de Oranjevereniging Nootdorp. Bij dit soort evenementen is altijd een presentator nodig, iemand die met een vlotte en vrolijke babbel alles aan elkaar praat en sfeer weet te cre?ren. Dit heeft de heer De Vreede jarenlang vrijwillig gedaan, ook voor andere organisaties die met een evenement geld proberen in te zamelen.

Van 1996 tot 2001 is de heer De Vreede bestuurslid geweest van de Huurdersvereniging Woningbouw Nootdorp waar hij zich onder andere heeft ingezet voor het traject rondom de renovatie van de Oranjewijk en de overgang naar Vestia.

Met al deze activiteiten heeft de heer De Vreede laten zien een betrokken inwoner te zijn, iemand op wie men altijd een beroep kan doen om mee te werken aan allerlei activiteiten die de sociale cohesie in onze gemeente versterken. Hij is hiermee een voorbeeld voor anderen.

> Alle lintjes.

> Toespraak van Buddenberg

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
SV Nootdorp wint laatste thuiswedstrijd Sport 5 uur geleden
Afbeelding
“Vuur kan vuur ontsteken” in de Ontmoetingskerk Kerkbericht 6 uur geleden
Afbeelding
Zomers weer op komst tijdens het lange Pinksterweekend Actueel 6 uur geleden
Foto: Sander de Hollander
RKDEO verliest ook van Sportclub Monster Sport 7 uur geleden
Foto: Sam Treewood
OLIVEO JO14-1 pakt de titel na zinderende kampioenswedstrijd Sport 8 uur geleden
Richard en Henk bij de afscheidsreceptie van Richard, waar Henk de hoofdspreker was.
Henk Hulswit en Richard Giorgi: 85 jaar ambtelijke ervaring vertrokken bij de gemeente Actueel 9 uur geleden 6

Uit de krant