Foto: Martijn Mastenbroek / Kos
Foto: Martijn Mastenbroek / Kos

Vluchtelingenkinderen niet bespreekbaar in gemeente

zo 6 dec 2020, 15:13 Actueel 1.456 keer gelezen

Pijnacker-Nootdorp doet niet mee aan ‘coalition of the willing’ en wil geen signaal afgeven dat er meer gedaan moet worden voor vluchtelingenkinderen. Buurgemeente Lansingerland deed dat eerder dit jaar wél.

Tijdens de begrotingsbehandeling deze maand heeft de fractie van PPN samen met de Partij voor de Dieren en D66 een motie ingediend die het College van B&W oproept om zich aan te sluiten bij de ‘coalition of the willing’. Deze coalitie roept het kabinet op om meer te doen dan nu gebeurt voor vluchtelingenkinderen in Griekenland. 

De fracties van Progressief PN, PvdD en D66, gesteund door de fractie van CU/SGP, vinden dat onze gemeente het signaal moet afgeven dat ook in onze gemeente vluchtelingenkinderen welkom zijn. De meerderheid van de gemeenteraad dacht daar anders over. Belangrijkste argument van de partijen die tegen stemden was dat zij vonden dat dit onderwerp niet thuishoort in de lokale politiek.

Lees ook: Kerken geschokt door houding aantal raadsfracties

Uit de krant