
Weer een weldadige niet te warme wielerdag
Sport 197 keer gelezenDe Ronde van Pijnacker is zaterdag 15 augustus zoals altijd een mooi feestje geworden. De wedstrijden begonnen kalm en waren bijtijds ten einde doch daarna bleef het nog lang gezellig rondom de biertent van FIER en bij de ‘kaankraam’ van Jalod en zijn mensen.
De organisatie had het allemaal weer uitstekend voor elkaar. Voor de eerste wedstrijd van de dag voor de jonge wielrensters was de aanmelding heel matig. Dat werd keurig opgelost door te kiezen voor een driedeling: een tijdrit, een afvalkoers en een gewoon criterium. Iedereen tevreden en spontaan toch iets nieuws op het pittige parcours van Pijnacker. Britt Nederlof van wielervereniging Schijndel won voor haar clubgenote Feline Steijn.
Overdag waren de KNWU-wielerwedstrijden, nauwkeurig gadegeslagen door de altijd deskundige en onkreukbare jury met in hun midden onder meer Fons Fermont die aan het einde van de dag werd gehuldigd door voorzitter André Remmerswaal van het Pijnackerse wielercomité voor tientallen jaren trouwe dienst. Heel lang samen met zijn vriend Fer Jantschik die jammer genoeg sinds enkele jaren niet meer onder ons is. Bij de zogenoemde Klasse 1-wedstrijd voor amateurs en junioren won Delfgauwenaar Joer Post de koers door op de streep Nederlands kampioen Erwin van Leijen net voor te blijven. Een schitterende overwinning voor deze jonge wielrenner in zijn eigen gemeente.
Bij de elitekoers in de middag ging er al snel een kopgroep van vijf weg die pas na de finish werd teruggezien. Igor Baas probeerde alleen weg te komen maar slaagde niet. Marvin Peters wel. Hij won voor Tom Wijfje en Harry Tanfield die in keurig Nederlands met Engels accent terugblikte op de wedstrijd in de microfoon van John Vingerling die later op de dag ook even in het zonnetje werd gezet door de organisatie.
Met oud-wethouder Peter Hennevanger vormde John het speakersduo dat bij de Dikke Banden Races uitstekend werd vervangen door de zeer betrokken en prima geïnformeerde Frank Koole. Overigens werd Igor Baas vierde en Kaj Roeling vijfde.
Een grappig gegeven bij de elitekoers was dat enkele ‘podiumgasten’ met de fiets waren gekomen en ook per fiets weer naar huis reden. Zestig kilometer heen, tachtig kilometer koers en dan nog zestig kilometer terug. Dan ben je wel een bikkel! “Ik moet wel; ik heb geen auto”, aldus een renner.
Voordat de Dikke Banden Racers aan hun wedstrijden begonnen, vond de officiële start van Fietsmaatjes Pijnacker plaats. Ook hier was en is André Remmerswaal een van de aanjagers. In navolging van Nootdorp kun je nu ook in Pijnacker lekker blijven duofietsen, als zelf gewoon of gewoon zelf fietsen niet meer goed lukt. Gasten en vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij Fietsmaatjes Pijnacker.
Met drie duofietsen, waarvan er een helemaal financieel mogelijk is gemaakt door het duo Ronald Buitenhek en Johan Sosef met hun fietstocht naar Alpe d’HuZes, werd de opening verricht.
Burgemeester Björn Lugthart en jeugdburgemeester Borre van den Bos waren daar ook bij betrokken. De burgemeester hield een korte toespraak en verklaarde dat Fietsmaatjes een enorm mooie voorziening is die heel veel waarde toevoegt aan de sociaal/sportieve mogelijkheden voor mensen die wat minder zelfstandig zijn geworden. De drie duofietsen kwamen samen over de streep en reden daarna nog een ‘ererondje’.
Dikke Banden
Bij de start van de Dikke Banden Races begon het zowaar te regenen. Dat hadden we lang niet meegemaakt; water vanuit de lucht. Gelukkig waren er geen grote valpartijen, zodat het voor Evenementen EHBO-Pijnacker rustig bleef.
De wedstrijden waren spannend maar vooral was het genieten van hoe al die jongens en meisjes op hun eigen manier meedoen en zo enthousiast en warm worden aangemoedigd door hun vaders, moeders, opa’s, oma’s. Juist ook als ze misschien over wat minder talent en snelheid beschikken. De huldiging is altijd prachtig met veel werk voor wielermiss Sanne Klein, medewerkster van FIER maar nu even niet, die ook een geweldige dag beleefde.
De 247 Watersnijden Wielerdag werd afgesloten met de twee trimmerskoersen. Het oude moest eerst op, dus de 45-plussers kwamen als eerste aan bod. Kurt Wubben liet niets aan het toeval over reed lange tijd alleen op kop. Hij won met aanzienlijke voorsprong. In de sprint om de tweede plek werd Ard van Winden tweede en Erik van Trigt derde. Hij had nog last van een val in Nootdorp!
Bij de iets jongere trimmers won Milan van der Ende voor medevluchter Joost Kool met een derde plaats voor Tom de Vreede. Nog voordat de huldiging klaar was, waren de vrijwilligers al druk met de afbouw van het parcours! Klaar is klaar, behalve voor die vele toeschouwers die nog flink werk maakten van ‘de derde helft’.
Kijk voor meer foto’s en alle uitslagen op de site van de Ronde van Pijnacker!






















