
DSVP gaat in de sporthal drie prachtige padelbanen bouwen
Sport 1.222 keer gelezenOp zaterdag 5 september is de officiële feestelijke opening en ingebruikname van de drie padelbanen die in augustus in de Koos de Vries Sporthal van DSVP worden gerealiseerd. Padeltopper Sten Richters uit Pijnacker zal bij de opening aanwezig zijn en een demonstratiewedstijd spelen. Misschien slaat hij wel een balletje met of tegen burgemeester Björn Lugthart, ook een fervent padeller. Hopen dat hij durft!
Al een paar jaar hing ‘padel’ in de lucht bij de Pijnackerse voetbalvereniging. Door de problemen met het door een laag sneeuw bijna ingezakte dak in de winter van dit jaar zijn de plannen in een stroomversnelling geraakt. Aldus Erwin Rensen en Alex van Holland van het zeskoppige comité dat de plannen heeft voorbereid en uitgewerkt. De overige vier zijn: Dennis Roepman, Danny Sonneveld, Piet Kaptein en Jasper van Vugt. Een illuster gezelschap.
Terecht kostte het even wat tijd om het bestuur van DSVP onder leiding van voorzitter Anja van Dam er van te overtuigen dat het een goede zaak was en is om de voor zaalvoetbal ooit gebouwde sporthal om te turnen tot padelhal. Dat doe je niet zomaar. Feit was en is dat het zaalvoetbal bij DSVP nooit echt van de grond is gekomen. Er is al jaren slechts één team. De veldvoetballers weken ‘vroeger’ in herfstige en winterse tijden vaak uit naar de sporthal, maar sinds de komst van kunstgrasvelden is die noodzaak er veel minder.
Verder werd de hal door de jaren heen verhuurd voor onder meer badminton, muziek en twirlen. Ook de illustere Trimclub Pijnacker van Dick Grootenboer maakte er gebruik van. Uiteindelijk ging het bestuur van de club er met volle overtuigdheid in mee en kon de Stichting Padel DSVP worden opgericht. Dat heeft het voordeel dat de padelactiviteiten glashelder georganiseerd en geadministreerd kunnen worden.
Onderzoek
Natuurlijk is er uitgebreid onderzoek gedaan naar de mogelijkheden en de juiste aanpak. Er zouden vier banen gerealiseerd kunnen worden in de DSVP-hal maar er is gekozen voor drie. Dat moet voldoende zijn voor de behoefte en het voordeel van drie boven vier is dat er nog een ruimte resteert voor andere activiteiten, zoals ook de fysiotherapiepraktijk die bij DSVP actief is.
Alex en Erwin zeggen dat de DSVP-padelvoorziening niet echt concurrerend is voor de plannen van de Tennis Vereniging Pijnacker die zes banen wil realiseren. De padelactiviteiten in de Koos de Vries Sporthal zijn echt bedoeld voor leden van DSVP die na of naast hun voetbalactiviteiten of los daarvan lekker willen padellen.
Het is bedoeld als verruiming van het sportaanbod van de club en een goede optie om voetballers en voetbalsters die met die sport min of meer klaar zijn via het padel langer te binden aan de club. Los van de voetballers (m/v) kun je natuurlijk ook alleen voor het padel lid worden van deze mooie vereniging!
Erwin vertelt dat de financiering van de padelvoorziening vanuit de leden tot stand is gekomen. Het is de bedoeling dat ‘de padeltak’ extra inkomsten voor de club gaat opleveren, ook ter bestrijding van de kosten die de reparatie en vernieuwing van het sporthaldak met zich mee brengen.
Op dit moment wordt het dak vernieuwd en daarna kan in augustus de inbouw van de padelkooien beginnen. ‘Alles voor padel’ uit Lelystad gaat de inbouw uitvoeren. Het is geen ingewikkelde klus. Het moet binnen een week of drie gepiept zijn.
DSVP-padellers kunnen op twee manieren het prachtige flitsende spel gaan beoefenen. Ze kunnen een abonnement afnemen of per tijdsblok betalen. De tarieven zijn ten opzichte van commerciële aanbieders heel aantrekkelijk. Je kunt zeven dagen per week overdag en ‘s avonds padellen. Het reserveren gebeurt digitaal.
Overal aan gedacht
Ook de toegang tot de padelvoorziening wordt geautomatiseerd en als de kantine van DSVP niet open is, dan kunnen mensen via een automaat een drankje bekomen! Het lijkt wel of bij voorbaat overal aan gedacht is en dat is waarschijnlijk ook zo!
Tot slot vragen we deze ‘vroegere voetbalmannen’ wat er zo leuk is aan padel. Ze zeggen dat het wat makkelijker te leren is dan tennis en dat je lekker flitsend en fanatiek bezig kunt zijn. Je speelt twee tegen twee en padel is het leukste als de tweetallen goed aan elkaar gewaagd zijn! Nadere informatie volgt tzt!
Voor meer informatie over padellen bij DSVP kijk op de website van DSVP: www.dsvp.nl.
















