
‘Pijnackerse’ musical Next to Normal in klein Haags theater
Cultuur 206 keer gelezenDe in Pijnacker gevestigde musicalorganisatie Brooklyn Productions brengt in de laatste week van juni in het kleine Haagse Korzo Theater de productie Next to Normal op de planken. Een bijzondere musical met een kleine cast van zes personen, van wie de hoofdrolspelers in Pijnacker wonen.
Het echtpaar Iris en Presley Roozenburg speelt de hoofdrollen in Next to Normal, een musical die is geschreven door Tom Kitt en Brian Yorkey en die internationaal in de prijzen viel. Het is het indrukwekkende, eerlijke en zelfs rauwe verhaal van een gezin dat gebukt gaat onder het gedrag en de grillen van moeder Diana die een ernstige bipolaire stoornis heeft. Een aandoening waarbij hemelhoog geluk en heldiep ongeluk elkaar afwisselen.
Naar buiten toe lijkt het een normaal gezin. De buren hebben bij wijze van spreken niks in de gaten, maar binnen in huis, in het gezin, is het alles behalve harmonieus en vredig. En zoeken de gezinsleden hun eigen weg. Thuis in Keijzershof/Pijnacker-Zuid vertellen Iris en Presley dat ze begin 2024 de musical zagen op een opname van een uitvoering in Engeland. Ze raakten in de ban van de thematiek en de heel directe manier waarop de inhoud van de problematiek in de musical vorm krijgt.
Omdat de cast zo beperkt is, bleek deze productie niet geschikt om bij een bestaande vereniging te spelen. Dit zijn doorgaans verenigingen met veel spelende leden, die allemaal graag meedoen, terwijl er voor Next to Normal maar zes nodig zijn. Het vier leden tellende gezin, de arts(en) van de moeder, gespeeld door één persoon, en tot slot het vriendje van de dochter in het gezin. En dus besloten Iris en Presley er een eigen organisatie voor op te richten.
Het is al met al een flinke onderneming die ook een stevig budget vergt van ruim een halve ton: het theater dat een week gehuurd moet worden, het decor en de bouw ervan, de regisseur en de muzikaal leider inclusief de live-muzikanten van de band, de spelers, enzovoort. Kosten genoeg die met vijf liefst uitverkochte voorstellingen moeten worden terugverdiend.
Spannend is het maar ook uitdagend en boeiend, aldus Iris en Presley, die samen met mede-ondernemer en mede-speler Giancarlo Idili (hij speelt de artsen) op zoek gingen naar geschikte kandidaten voor de rollen van ‘hun kinderen’ en het vriendje. De belangstelling bleek met rond de 140 kandidaten overweldigend en uiteindelijk moesten ze kiezen uit allemaal toppers.
Ralf Hofstede speelt zoon Gabe, Elize de Kool dochter Nathalie en Floris Mol ‘vriendje’ Henry. Iris en Presley spelen zelf dus moeder Diana en vader Dan. Next to Normal kent vanaf donderdag 25 juni vijf voorstellingen. Op donderdag de 25ste is de eerste voorstelling ofwel de try-out, op vrijdag de 26ste is de officiële première, op zaterdag 27 zijn er voorstellingen in de middag en de avond en de vijfde en laatste is op zondag de 28ste. Op dinsdag 19 mei was de officiële perspresentatie. Gelukkig was en is de interesse vanuit lokale en regionale media groot en doen ook de vele musicalplatforms er alles aan om Next to Normal bekendheid te geven.
De kaartverkoop loopt dan ook goed, maar er is zeker nog plek. Tickets kosten 27,50 euro en zijn te verkrijgen via brooklynproductions.nl. Het Korzo Theater is te vinden in de Prinsestraat 42 in hartje Den Haag. Doordat het een Pijnackerse club is in een Haags theater kwam Next to Normal niet in aanmerking voor gemeentelijke subsidies. Wel was er steun van diverse grotere fondsen en diverse sponsoren.
Iris zegt tot slot dat het geen glitter en glamour musical wordt, maar wel een hele indrukwekkende die de bezoekers direct raakt. Door de gezongen en gesproken teksten maar zeker ook door de zang en de live-muziek van strijkers, blazers en piano, onder leiding van Sander de Boer, een jong talent, ook uit Pijnacker.
Regisseur Sabrina Bos beschrijft Next to Normal als confronterend, eerlijk en ontzettend menselijk noemt. Iris zegt tot slot dat het op allerlei momenten ook grappig en luchtig is. Tegelijk is het wel de bedoeling dat het je raakt... (SO)
















