
Kinderen bepalen de playlist
Column 182 keer gelezen“In het Noorden, ver van hier, stroomt een oude, magische rivier...” zingt rond in mijn hoofd. Mijn zo goed geordende Spotifylijst is gekaapt door Frozens Elsa en Anna, Beer Bollo en Crazy Frog. Inmiddels draaien zij mee tussen Billie Eilish, R.E.M. en Frank Boeijen.
Het is ook prima, want ik vind het hartstikke leuk om de ontdekkingstocht van een twee- en zesjarige te zien. Helemaal als er wordt meegezongen en zelfs gedanst. Dat laatste is nooit mijn ding geweest trouwens. Muziek wel. Ik ben ermee opgegroeid. De lange reis achterin de auto bestond niet uit een iPad, maar uit een eindeloos herhalend cassettebandje met Julio Iglesias, André Hazes, Neil Diamond en Koos Alberts. Een mooie combinatie. Het is ook het begin geweest van het koppelen van muziek aan momenten. Als ik nu iets hoor van Julio Iglesias, denk ik automatisch aan vakanties in Duitsland.
Ik kan mij niet voorstellen dat er mensen zijn die helemaal niets hebben met muziek. Het is toch bijna een eerste levensbehoefte? Natuurlijk bepaal je zelf de smaak, richting en hardheid, maar zonder muziek valt eigenlijk alles stil. Het zorgt voor verbinding, kijk maar naar concerten, maar dus ook voor herinneringen. Het kan ook iemand even tot leven wekken wanneer je een lievelingsliedje hoort van iemand die je is ontvallen.
Overigens wisselt mijn muzieksmaak per decennium een beetje. Was het eerst meer Nederlandstalig en Engelse rock, nu ben ik meer van de singer-songwriters, mede aangevoerd door mijn vrouw, die een uitstekende muzieksmaak heeft en mij destijds al kennis liet maken met veel onbekend werk uit België en Amerika. Terwijl ik haar dan weer iets voorschotelde van Bonnie St. Claire.
Het is trouwens niet alleen Bollo en Frozen wat het tweetal aanzet hoor, ook “November Rain” en “Messy” vallen in de smaak!
De komst van AI-muziek vind ik heel erg, omdat muziek een ziel moet hebben. Ik vind de hele opkomst van kunstmatige intelligentie sowieso verschrikkelijk. Maar als het om muziek gaat, is het eigenlijk not done, toch?
Weet je wat trouwens te gek is? Als je zelf muzikaal bent. Dat lijkt mij echt waanzinnig. Dat je een muziekinstrument kunt bespelen. Ik heb het geprobeerd hoor, maar het zit er niet in. Maar het zorgt ervoor dat ik niet alleen geniet van muziek, maar ook de makers bewonder.
















