
Koningsspelen weer één groot feest
Actueel 383 keer gelezenPrima weer, een opkomend zonnetje en allemaal blije en verwachtingsvolle gezichten. Vooral bij de kinderen maar ook bij de ouders en de onderwijsmensen.
We hebben het over de Koningsspelen die op het punt van beginnen staan vrijdagmorgen 17 april op de velden van DSVP. Wethouder Peter Hennevanger van onder meer sport en onderwijs staat voor de achtste keer in de startblokken om het sportieve feest officieel te openen. Sabine Zondag van PLUS Sabine Zondag is er ook. Zij sponsort zoals voorgaande jaren het fruit. Ofwel duizend stuks overheerlijke en gezonde bananen, appels en mandarijnen. Voor de 852 deelnemende kinderen heerlijk en aangenaam tussen de sportieve activiteiten door.
Er is van alles te doen, vertelt organisator Tim de Graaf van Team4Talent. Hij was met een aantal collega’s al om vijf uur present om alles tot in de puntjes voor te bereiden en klaar te zetten. Er zijn niet minder dan 105 spellen, verdeeld over vier velden.
De Dansacker is er met een clubje jongens dansers (m/v) om vanuit de Jan Wenteler Tribune de openingsdans te verzorgen. Veel scholieren dansen op het veld soepel mee en hebben duidelijk geoefend. Anderen zie je denken: hoe lang duurt dat dansen nog?
Wethouder Peter Hennevanger heeft op dat moment al met een paar rake korte zinnen het festijn voor geopend verklaard. Als je zo de hele schare deelnemertjes ziet dan denk je dat heel basisonderwijs-Pijnacker meedoet. Het zijn echter alleen de Octantscholen die meedoen: Beatrix, Vlinderboom en Schatkaart. Deze scholen zijn dus samen al goed voor 852 deelnemers die er echt zin in hebben!
Even later zijn ze verdeeld over de velden allemaal lekker bezig. Met touwtrekken, met voetballen, met een spel waarbij ze een bal in het gat van een zeil moeten zien te zwiepen, enzovoort. De organisatie heeft 54 Sport en Bewegen-studenten van het Mondriaan bereid gevonden om te helpen bij de sportieve begeleiding.
Leuk om te zien hoe veel kinderen helemaal in Koningsdagkleuren zijn gekleed en geschminkt. Een mooie voorbode van de Koningsdag die er aan zit te komen! (SO)






















