Veel bewoners hebben grote zorgen over de komst van de grootschalige huisvesting van arbeidsmigranten.
Veel bewoners hebben grote zorgen over de komst van de grootschalige huisvesting van arbeidsmigranten.

Buurt ziet arbeidsmigrantenwijk van Berg Roses écht niet zitten!

Actueel 1.118 keer gelezen

De bewonersvereniging Delfgauw verzet zich tegen de plannen voor de huisvesting van ruim 300 arbeidsmigranten in de wijk. Volgens de vereniging staat de omvang van het plan niet in verhouding tot de omgeving en dreigt de leefbaarheid in oud-Delfgauw onder druk te komen staan. Tijdens een drukbezochte bewonersbijeenkomst in het Kerkelijk Centrum kondigde de vereniging aan een crowdfunding te starten voor juridische ondersteuning. Dat voorstel kreeg brede steun van de ruim honderd aanwezigen.

De zorgen richten zich op het plan van (Van den) Berg Roses, dat niet alleen eigen werknemers, maar ook arbeidsmigranten van andere tuinders op deze locatie wil huisvesten. Het beoogde aantal van ruim 300 bewoners is vergelijkbaar met het aantal huishoudens in het aangrenzende oud-Delfgauw. De bewonersvereniging wil dat het plan van tafel gaat of dat het aantal te huisvesten arbeidsmigranten in ieder geval drastisch wordt teruggebracht. Voorzitter Johan Molenbroek van bewonersvereniging Delfgauw: “Met de toestemming die de gemeente Berg Roses heeft gegeven om het plan te verkennen en met de omgeving te bespreken, is een eerste stap gezet. Wij kunnen ons niet veroorloven om de verdere gang van zaken af te wachten. We moeten nu in actie komen. Wij zijn de enige niet-professionele partij in deze kwestie en willen ons niet laten verrassen door onomkeerbare beslissingen.” 

Met de inzet van een jurist, gespecialiseerd in omgevingsrecht, wil de bewonersvereniging onderzoeken hoe zij invloed kan uitoefenen op de besluitvorming. Tijdens de bijeenkomst rekende de vereniging voor dat voor juridische ondersteuning een bedrag van 30.000 euro nodig is. Als alle huishoudens in Delfgauw bijdragen, komt dat neer op tien euro per huishouden. Wanneer bijvoorbeeld 20 procent meedoet, gaat het om ongeveer 50 euro per huishouden. De bewonersvereniging benadrukt dat goede huisvesting van arbeidsmigranten noodzakelijk is. Maar die huisvesting moet volgens haar wel passen bij de schaal en draagkracht van de omgeving. De plannen van Berg Roses gaan daar volgens de vereniging ruim overheen. Ook maakt de vereniging zich zorgen over het welzijn van de arbeidsmigranten, omdat de wooneenheden slechts voldoen aan minimale eisen. Daarnaast vrezen bewoners extra druk op voorzieningen zoals verkeer en parkeren, winkels en gezondheidszorg. In het nieuwe coalitieakkoord staat dat de gemeente opnieuw kijkt naar de randvoorwaarden voor de huisvesting van arbeidsmigranten, in het bijzonder naar leefbaarheid en het aantal bewoners per locatie. Voor de bewoners is echter nog onduidelijk wat dit betekent voor het plan van Berg Roses. Daarom zet de bewonersvereniging nu alle zeilen bij, in de hoop dat de gemeente luistert naar de zorgen uit de wijk. 

Meer informatie over de crowdfunding en de mogelijkheid voor bewoners om mee te doen zijn te vinden op bewonersverenigingdelfgauw.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Op de foto met de zoons, de schoondochters, kleindochter Lara, en de burgemeester.
Ria en Fons hebben al zestig jaar een waterdicht huwelijk Actueel 3 uur geleden
Veel bewoners hebben grote zorgen over de komst van de grootschalige huisvesting van arbeidsmigranten.
Buurt ziet arbeidsmigrantenwijk van Berg Roses écht niet zitten! Actueel 6 uur geleden 2
Onder leiding van een zeskoppige nogal 'mannelijke' padelcommissie wordt er hard gewerkt om op 5 september drie padelbanen officieel te kunnen openen! Sten Richters geeft de eerste klap... (foto Lenie Kaptein)
DSVP gaat in de sporthal drie prachtige padelbanen bouwen Sport 23 uur geleden 3
De vrijwilligers van Hospice Koningshove vierden samen het éénjarig bestaan van het hospice. Een avond vol waardering en verbondenheid.
Feest markeert eerste verjaardag van Hospice Zorg en welzijn 20 jul, 12:00
Achter deze muren wordt gewerkt aan daadkracht voor nu en later.
Raad van Pijnacker-Nootdorp koppelt de Kadernota aan het coalitieakkoord Politiek 20 jul, 09:00
Afbeelding
Ingezonden: Het moet niet gekker worden in Pijnacker Ingezonden 19 jul, 20:32 5

Uit de krant