
Steun dappere Ellen en doneer aan Pink Ribbon: “Als wandelen niet lukt, ga ik fietsen!”
Zorg en welzijn 585 keer gelezenPijnacker - Ellen Hoefsloot-Koelink weet als geen ander wat doorzetten betekent. Eind 2022 kreeg zij de diagnose borstkanker. Na een borstsparende operatie en vijf bestralingen dacht ze de ziekte achter zich te kunnen laten. Tot het noodlot vorig jaar opnieuw toesloeg. Ellen kreeg voor de tweede keer borstkanker, met opnieuw een primaire tumor.
Het tweede behandeltraject was aanzienlijk zwaarder. Ze onderging chemotherapie en een borstamputatie en krijgt momenteel anti-hormoontherapie. Toch bleef één ding overeind: haar vastberadenheid om iets te doen voor vrouwen die hetzelfde meemaken.
“Ik wilde na mijn tweede diagnose voor de vierde keer deelnemen aan de Pink Ribbon van Dam tot Dam Wandeltocht”, vertelt Ellen. “Ik wilde daarmee geld inzamelen voor onderzoek naar borstkanker.”
Valpartij in Finland
Die wandeltocht zit er dit jaar helaas niet in. Een blessure aan haar linkerenkel, veroorzaakt door een val in juli, maakt het onmogelijk om de tien kilometer te wandelen. Ook haar rechterknie is nog niet volledig hersteld van een val tijdens een reis in Finland in maart 2025.
Maar opgeven is voor Ellen geen optie. “Als wandelen niet lukt en fietsen wel, dan ga ik fietsen”, zegt ze vastberaden.
Op dinsdag 6 oktober 2026 bezoekt Ellen opnieuw de Borstkankerverwendag in Roosendaal. De dag daarna begint haar eigen sportieve uitdaging. Op woensdag 7 en donderdag 8 oktober fietst ze in twee etappes een nieuwe route van in totaal ongeveer 120 kilometer naar huis.
“Het wordt een flinke fysieke uitdaging na alles wat mijn lichaam het afgelopen anderhalf jaar heeft moeten doorstaan. Maar ik ben ontzettend vastbesloten om de eindstreep te halen.”
Met haar fietstocht wil Ellen niet alleen zichzelf een doel geven. Ze wil vooral aandacht vragen voor borstkanker en geld inzamelen voor Pink Ribbon.
“Ik fiets deze kilometers niet alleen voor mezelf, maar voor alle vrouwen die hiermee te maken krijgen. Eén op de zeven vrouwen krijgt borstkanker. Er is nog steeds ontzettend veel geld nodig voor onderzoek, betere behandelingen en goede nazorg.” Met haar actie hoopt Ellen zoveel mogelijk mensen te bereiken. Wie haar fietstocht wil steunen, kan een bijdrage doen via haar persoonlijke actiepagina van Pink Ribbon. Ook een kleine donatie draagt bij aan het gezamenlijke doel.
Ze gaat er voor
Ellen heeft haar route inmiddels uitgestippeld. Nu resteert nog één ding: de kilometers maken. “Het wordt zwaar, maar ik ga ervoor. Ik wil die eindstreep halen.”
















