Afbeelding

Commotie over hek Laarzenpad

Actueel 6.859 keer gelezen

Pijnacker - De gemeente heeft het zogenoemde ‘Laarzenpad’ dat de Monnikenweg en de Holenduiflande (wijk Ackerswoude) verbindt, een wandelroute door de wijk richting de Boezem, voorzien van hekken met een opstap om te voorkomen dat het gebruikt word door fietsers.

Bewoners zijn enige tijd terug per brief op de hoogte gesteld dat het pad een opstaphek zou krijgen. Hierop is door de omwonenden van de Holenduiflande, Groenlinglande en Kievitlande gereageerd dat de bewoners dit niet willen en juist een schelpenpad wilden zien zodat het normaal begaanbaar zou zijn voor iedereen. En daarnaast de kosten die voor deze aanpassing nodig zijn, beter gebruikt hadden kunnen worden voor speelplekken in de wijk voor kinderen en meer groen. 

Bewoners hebben tevens wethouders uitgenodigd om het pad te bekijken en te ervaren hoe glad het is. (Onlangs hebben bewoners nog een mevrouw op een scootmobiel ternauwernood kunnen redden omdat ze weggleed en omviel en met scootmobiel bijna in de sloot belandde).

Helaas hebben de gesprekken en de bezwaarbrieven van bewoners geen nut gehad en is er een gigantisch hek geplaatst. Dit is geen opstaphekje, maar een soort hek om vee binnen te houden. Typisch een geval van geldverspilling en past totaal niet in een wijk waar heel veel gewandeld wordt door jonge gezinnen (met kinderwagens) maar ook minder validen, zo laat de buurt weten.

Een woordvoerder van de gemeente meldt desgevraagd: “Het Laarzenpad maakt deel uit van de zogenoemde ecologische zone, zoals die in het bestemmingsplan en de nota natuur op de kaart door de gemeenteraad is vastgesteld. Het is geen gewoon wandelpad dat ook toegankelijk moet zijn voor wandelwagens, scootmobielen en dergelijke, maar een natuurpad waar je ook mag lopen (van daar de naam Laarzenpad)”, legt hij uit.

“Omdat er in het verleden veel fietsers over heen reden en dat daardoor het pad ook steeds kapot gereden werd, zijn de overstaphekken geplaatst. Er wordt overigens ook nog een schelpenpad aangebracht, zoals bij het achterliggende pad gedaan is. Over het toen modderige Laarzenpad zijn eind vorig jaar/begin dit jaar enkele brieven geschreven door inwoners van Ackerswoude. Op 6 januari 2021 zijn de wethouder, de projectmanager van Ackerswoude en het hoofd openbaar beheer van de gemeente, samen met enkele vertegenwoordigers uit de wijk ter plaatse gaan kijken en hebben over het Laarzenpad gelopen. Daarna is de definitieve inrichting gestart (met de hekken) en deze wordt binnenkort afgerond.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Sepp neemt kleine avonturiers mee op ontdekking Zakelijk 30 minuten geleden
Foto: Jan van der Sman
Brug hard aan vervanging toe: in januari gaat dat gebeuren Actueel 1 uur geleden
Met uiterste precisie en een maritieme operatie werd een van de kunstwerken te water gebracht.
Beelden in beweging bij Emmapark Cultuur 1 uur geleden
Locatie SWOP aan de Oostlaan 25 in Pijnacker, waar op 9 september het Open Huis van het Vrijwilligers Informatiepunt plaatsvindt.
Ontdek allerhande vrijwilligerswerk bij SWOP op woensdag 9 september Zorg en welzijn 1 uur geleden
Foto: Martijn Mastenbroek
CulturA & Zo presenteert op 18 september het nieuwe seizoen in een gratis show Cultuur 1 uur geleden
Leerlingen ontdekken met plezier de wereld van gitaar tijdens een inspirerende les bij Het Muziekpand.
Open Dag bij Het Muziekpand Zakelijk 2 uur geleden

Uit de krant