
Meer keuze voor woningkopers, maar Pijnacker-Nootdorp blijft gewild
Wonen 233 keer gelezenDe woningmarkt in Haaglanden biedt kopers langzaam meer ruimte. Het aanbod groeit, de verkooptijd loopt iets op en de prijsstijging vlakt af. Toch blijft de markt krap en worden veel woningen boven de vraagprijs verkocht. In Pijnacker-Nootdorp is die dynamiek duidelijk zichtbaar: het aantal woningverkopen ligt 10% hoger dan een jaar geleden en maar liefst 75,9% van de woningen werd boven de vraagprijs verkocht.

Bron: NVM Afdeling Haaglanden
In de regio Haaglanden zijn in het derde kwartaal van 2026 ongeveer evenveel woningen verkocht als in het voorgaande kwartaal. Vergeleken met het derde kwartaal van 2025 ligt het aantal verkopen echter 9% hoger. Tegelijkertijd is er meer aanbod. Er werden 6% meer woningen te koop gezet en aan het einde van het kwartaal stonden er 21% meer woningen te koop dan een jaar eerder.
Voor kopers betekent dit dat er langzaam meer te kiezen valt. Ook ontstaat er wat meer ruimte om een woning nog een keer te bekijken of te onderhandelen. Toch is de woningmarkt nog altijd krap.
De gemiddelde transactieprijs in Haaglanden bedraagt € 517.000. De prijzen liggen daarmee 2,2% hoger dan een jaar geleden en 1,2% hoger dan in het voorgaande kwartaal. De gemiddelde verkooptijd is opgelopen van 31 naar 34 dagen. Ook het beschikbare aanbod staat gemiddeld wat langer te koop: 42 dagen tegenover 35 dagen een jaar geleden.
Pijnacker-Nootdorp: meer verkopen en stevige vraag
In Pijnacker-Nootdorp blijft de belangstelling voor woningen groot. In het derde kwartaal van 2026 werden 134 woningen verkocht. Dat zijn er 10% meer dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar. Vergeleken met het tweede kwartaal van 2026 daalde het aantal verkopen wel met 14%.
De gemiddelde transactieprijs kwam uit op € 672.539. Daarmee liggen de woningprijzen 4,4% hoger dan een jaar geleden. Ten opzichte van het vorige kwartaal bleef de prijsontwikkeling vrijwel stabiel, met een lichte stijging van 0,2%.
Voor verkopers is vooral het percentage woningen dat boven de vraagprijs wordt verkocht opvallend. In Pijnacker-Nootdorp werd in het derde kwartaal 75,9% van de woningen boven de vraagprijs verkocht. Dat is een van de hoogste percentages binnen Haaglanden.
De gemiddelde verkooptijd bedraagt 29 dagen. Een jaar geleden was dat 28 dagen. De markt is daarmee iets minder snel geworden, maar woningen die goed in de markt liggen vinden nog steeds relatief snel een koper.
Ook de krapte-indicator laat zien dat er in Pijnacker-Nootdorp weinig ruimte is tussen vraag en aanbod. De indicator staat op 2,0, hetzelfde niveau als een jaar geleden.
Wat betekent dit voor kopers?
Hoewel het aanbod in de regio groeit, is Pijnacker-Nootdorp nog altijd een markt waarin kopers rekening moeten houden met concurrentie. De cijfers laten zien dat een groot deel van de woningen boven de vraagprijs wordt verkocht.
Tegelijkertijd biedt de groei van het regionale woningaanbod kopers iets meer mogelijkheden dan een jaar geleden. Er is meer keuze en de gemiddelde verkooptijd is licht toegenomen. Dat kan betekenen dat kopers iets vaker de gelegenheid hebben om een woning rustig te beoordelen voordat zij een beslissing nemen.
Vooral de staat van onderhoud, het energielabel en een realistische vraagprijs kunnen daarbij een belangrijk verschil maken.
Grote verschillen binnen Haaglanden
De ontwikkeling in Pijnacker-Nootdorp staat niet op zichzelf, maar de cijfers verschillen duidelijk per gemeente.
In Zoetermeer steeg het aantal verkopen met 12% ten opzichte van een jaar geleden. De gemiddelde woningprijs bedraagt € 478.294 en 71,8% van de woningen werd boven de vraagprijs verkocht.
Ook Leidschendam-Voorburg laat een sterke ontwikkeling zien. Daar werden 22% meer woningen verkocht dan een jaar geleden. De gemiddelde transactieprijs bedraagt € 604.793 en de prijzen liggen 8,2% hoger dan een jaar geleden.
In Delft steeg het aantal verkopen met 4%. De gemiddelde transactieprijs bedraagt € 488.502, terwijl 67,8% van de woningen boven de vraagprijs werd verkocht.
Het beeld in Den Haag is gematigder. Daar werden 10% meer woningen verkocht dan een jaar geleden, maar de gemiddelde transactieprijs daalde met 0,4% naar € 481.637.
In Rijswijk nam het aantal verkopen juist met 7% af. De gemiddelde transactieprijs bedraagt daar € 478.465.
De verschillen zijn nog groter wanneer naar Wassenaar wordt gekeken. Daar daalde het aantal verkopen met 18%, terwijl de gemiddelde transactieprijs uitkwam op ruim € 1 miljoen.
Ook Lansingerland laat een ander beeld zien dan Pijnacker-Nootdorp. Het aantal verkopen daalde daar met 7%, terwijl de gemiddelde transactieprijs met 4,2% steeg naar € 634.816.
Meer ruimte, maar geen ruime markt
De cijfers over het derde kwartaal laten vooral zien dat de woningmarkt langzaam verandert. Kopers krijgen iets meer keuze, terwijl verkopers nog steeds kunnen rekenen op belangstelling voor goed geprijsde en aantrekkelijke woningen.
In Haaglanden wordt inmiddels 64% van de woningen boven de vraagprijs verkocht. Dat percentage is iets lager dan een jaar geleden. De krapte-indicator is gestegen van 2,5 naar 2,8. Een hogere indicator betekent dat er relatief meer aanbod beschikbaar is voor woningzoekers.
Voor Pijnacker-Nootdorp ligt de situatie anders: daar bleef de krapte-indicator met 2,0 gelijk en wordt nog altijd driekwart van de woningen boven de vraagprijs verkocht.
De conclusie voor Pijnacker-Nootdorp is daarmee duidelijk: er zijn meer woningen verkocht dan een jaar geleden en de prijzen stijgen verder, terwijl de markt met een krapte-indicator van 2,0 en 75,9% verkopen boven de vraagprijs nog altijd zeer competitief is. Voor kopers is er iets meer ruimte dan voorheen, maar wie een gewilde woning op het oog heeft, moet nog steeds rekening houden met concurrentie.
















