
Hanneke van de Gevel draagt rol eerste locoburgemeester over aan Bas Gelton
Politiek 581 keer gelezenPijnacker-Nootdorp - Hanneke van de Gevel van Eerlijk Alternatief doet een stap terug als eerste locoburgemeester. Dat bevestigt zij vrijdagmiddag aan de redactie van Telstar Online. De wethouder blijft de komende vier jaar deel uitmaken van het college, maar draagt de rol van eerste locoburgemeester over aan partijgenoot en eveneens toekomstig wethouder Bas Gelton.
Van de Gevel noemt het tijd voor een nieuwe fase. „Afgelopen twee periodes was ik de eerste locoburgemeester en ik geef dat stokje graag over aan Bas Gelton. Of ik daarna tweede loco word of de loco-rij ga sluiten, moeten wij nog bespreken”, laat zij weten.
Met Eerlijk Alternatief won Van de Gevel wederom de gemeenteraadsverkiezingen. Onder haar leiding nam de partij het voortouw in de coalitieonderhandelingen. De huidige coalitie van Eerlijk Alternatief, CDA, PRO Pijnacker-Nootdorp en VVD heeft zich volgens betrokkenen de afgelopen jaren bewezen als een stabiel bestuur.
De stap van Gelton naar een meer prominente positie komt niet geheel onverwacht. Oud-fractievoorzitter Ben Glaser kondigde in 2024 al aan dat hij vanwege toenemende verplichtingen vanuit zijn werk het fractievoorzitterschap zou overdragen aan Gelton. Sindsdien trad hij steeds vaker naar voren als gezicht van de partij, onder meer bij debatten, politieke dossiers en de beantwoording van vragen.
Bekend gezicht binnen de gemeente
Gelton is geboren en getogen in Pijnacker en maakt sinds 2022 deel uit van de gemeenteraad. Binnen de raad voerde hij het woord over onder meer mobiliteit, bedrijfsvoering en openbaar bestuur. Daarnaast hield hij zich intensief bezig met ruimtelijke ordening en wonen.
Tussen 2022 en 2024 vertegenwoordigde hij de gemeente in de Adviescommissie van de Vervoersautoriteit van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, waar hij zich inzette voor de belangen van Pijnacker-Nootdorp op regionaal niveau.
Ook buiten de politiek is Gelton geen onbekende. Hij is actief binnen het verenigingsleven, werkt bij het ministerie van Klimaat en Groene Groei en brengt zijn vrije tijd graag door met zijn gezin. Minder bekend is dat hij in het verleden ook actief was als internationaal model.
Welke exacte volgorde de locoburgemeesters in het nieuwe college krijgen, wordt op een later moment bekendgemaakt. Vaststaat wel dat Bas Gelton vanaf de nieuwe bestuursperiode de rol van eerste locoburgemeester op zich zal nemen. Damiën van Herk wordt de nieuwe fractievoorzitter van Eerlijk Alternatief.
De portefeuilleverdelingen binnen het nieuwe college zijn overigens nog niet bekend.
















