Afbeelding

Twee nieuwe chillplekken voor jongeren; één in Pijnacker en één in Nootdorp

Actueel 739 keer gelezen

De gemeente Pijnacker-Nootdorp wil jongeren meer plekken bieden waar zij elkaar buiten op een prettige en veilige manier kunnen ontmoeten. Deze zogenaamde ‘chillplekken’ zijn belangrijk om eenzaamheid tegen te gaan en verbinding onder jongeren te bevorderen. Daarom is onderzocht op welke locaties dit mogelijk is. 

Om te bepalen welke locaties het beste aansluiten bij de behoeften van jongeren, konden zij afgelopen voorjaar stemmen op hun favoriete plek. Nadat 159 jongeren hun mening hebben gegeven, heeft de gemeente besloten twee nieuwe overdekte chillplekken te realiseren; één in Pijnacker aan de Sportlaan (hoek Rijskade) en één in Nootdorp bij het multicourt/de pumptrack aan de Laan van Floris de Vijfde (hoek De Poort).

Jongeren beslissen mee

Zowel in Pijnacker als in Nootdorp zijn momenteel weinig plekken waar jongeren samen kunnen komen. Alleen in Delfgauw is al een chillplek bij het skatepark in Emerald. Om beter in te schatten waar jongeren in onze gemeente behoefte aan hebben, heeft de gemeente in samenwerking met jongerenwerk, politie en handhaving een vragenlijst uitgezet onder jongeren; op welke locatie willen zij graag een chillplek en wat vinden ze verder nog belangrijk aan zo’n ontmoetingsplek?

De vragenlijst is ingevuld door 159 jongeren uit Pijnacker en Nootdorp, die nu ook al buiten chillen. Na het ophalen van hun voorkeuren heeft de gemeente besloten om twee nieuwe chillplekken te plaatsen op plekken die populair waren onder jongeren. Zowel in Pijnacker aan de Sportlaan (hoek Rijskade) als in Nootdorp bij de pumptrack is de verwachting dat de overdekte chillplek begin 2027 wordt geplaatst, in de buurt van de picknicktafel(s). Op beide locaties kunnen jongerenwerk en politie goed toezicht houden.

Informeren omwonenden

De omwonenden van de twee locaties ontvangen deze week een brief waarin zij worden geïnformeerd over de komst van een chillplek bij hen in de buurt. Ook worden ze uitgenodigd om volgende week op de locatie bij hen in de buurt langs te komen als ze vragen hebben, zodat medewerkers van de gemeente, jongerenwerk en politie hun vragen kunnen beantwoorden.

Vervolg

Voor beide locaties wordt binnenkort een omgevingsvergunning aangevraagd. Geïnteresseerden kunnen deze procedure volgen via Mijnoverheid.nl


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Twee nieuwe chillplekken voor jongeren; één in Pijnacker en één in Nootdorp Actueel 2 uur geleden 3
Foto: Sam Treewood / Regio 15
Automobilist met aanhanger belandt op verkeerde weghelft van de Zijdeweg Actueel 6 uur geleden 4
Foto: Wikipedia
Hooikoortsklachten in zomervakantie door bijvoet Actueel 9 uur geleden
Afbeelding
Buitenspel Column gisteren 1
Afbeelding
Keukenstudio Totaal: persoonlijke aandacht en complete ontzorging onder één dak Zakelijk 10 jul, 17:08
Het bridgen heeft hem gegrepen: hij is lid geworden en vindt het spelen erg leuk.
Dick Grootenboer ontdekt plezier van bridge Sport 10 jul, 16:41 1

Uit de krant