
Boterkontjes en meer: een lokale avond vol met vogelweetjes
Actueel 737 keer gelezenOp dinsdag 10 februari organiseerde Natuur- en Milieubescherming Pijnacker een lezing over vogelnamen en vogeljargon door Toine Andernach. Ongeveer 40 geïnteresseerden kwamen luisteren naar de oorsprong van verschillende vogelnamen.
Sommige namen kloppen totaal niet, zoals de klapekster, terwijl andere zijn gebaseerd op de roep van de vogel, zoals koekoek, grutto en tjiftjaf. Na een korte pauze ging de presentatie verder over vogelaarsjargon, inclusief Engelse termen als ‘lifer’ en ‘twitcher’ en bijzondere woordcombinaties zoals steppekiekendiefslaapplaatssimultaantelling. De avond werd afgesloten met een vogelquiz, waarin vragen uit de lezing terugkwamen.
Het publiek scoorde hoog, en de winnaar kreeg een van de boeken van Toine Andernach. Omdat hij beide boeken al had, schonk hij ‘Baardman en boterkontje’ aan de derde plaats. Er waren ook boeken beschikbaar om te kopen en te laten signeren. Het was een leerzame en gezellige avond, vol interessante feiten, luchtige weetjes en enthousiaste vogelliefhebbers.
















