Afbeelding

Grote brand in garage onder Het Baken

Actueel 22.807 keer gelezen

Pijnacker - In de ondergrondse parkeergarage van sporthal Het Baken in de wijk Koningshof is zaterdagochtend brand uitgebroken. 

Over de oorzaak is nog niets bekend, maar bij aankomst van de brandweer stonden er al meerdere voertuigen in de brand. Het vuur brak rond zes uur in de ochtend uit. De vlammenzee was zo groot, dat er meteen werd opgeschaald naar een grote brand. 

Rampspoed
De garage en het inpandige materiaalhok van de wijkvereniging kennen een geschiedenis van rampspoed. Na een felle brand in 2007, met een schadepost van ruim één miljoen euro, werd het materiaalhok destijds weer helemaal in ere hersteld. In 2016 werd er ingebroken, maar bleef de schade gelukkig beperkt.

Waterschade
In 2021 werd het materiaalhok van de actieve wijkvereniging helaas weer getroffen door het noodlot. Een lekke waterleiding op de Rivierenlaan zorgde ervoor dat tienduizenden liters water de ondergrondse parkeergarage instroomde. Ook het materiaalhok kwam volledig onder water te staan.

Of er bij de brand van afgelopen nacht wederom schade is ontstaan aan het materiaalhok is nog onbekend. De schade aan de garage en minstens een vijftal auto’s is in ieder geval enorm.

Sporthal en café 
Bij de brand in 2007 bleek de brandvertragende vloer van de sporthal de vlammen tegen te houden. Vooralsnog is er geen directe schade gemeld aan de sporthal en het café boven de garage.


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Scan de QR-code op deze foto, steun de persoonlijke KWF-actie van Ellen en draag bij aan meer onderzoek naar borstkanker. Of klik op de doneer-button onderaan deze pagina.
Steun dappere Ellen en doneer aan Pink Ribbon: “Als wandelen niet lukt, ga ik fietsen!” Zorg en welzijn 13 uur geleden
Geen lange rijen biertafels, maar echt een feest waar je kunt rondlopen.
Twee avonden vol feest bij de Dobbeplas: van Foute Party tot Oktoberfest Zakelijk 23 uur geleden
Beeldhouwer Ed van Hagen, de wethouder en de eerste drie deelnemers aan de kunstzinnige speurtocht. Links Mea van elf en rechts Mats van negen en Lucas van zeven!
Beeldentuin Emmapark vroege voorbode Verbeelding Cultuur 11 sep, 20:30
Afbeelding
Gratis lezing politie Pijnacker-Nootdorp: kom aanstaande dinsdag naar de Acker in Pijnacker Noord Actueel 11 sep, 19:56
Wilma, Erna en Eva op locatie. In de prachtige tuin van Dichtbij!
Onderwijzeressen geven gratis huiswerkbegeleiding Zorg en welzijn 11 sep, 19:17 2
Kasteel Keenenburg in Schipluiden in 1727 met op de voorgrond de voorburcht
Boeiende lezing in de Acker over kastelen en adellijke huizen Actueel 11 sep, 17:00

Uit de krant