
Eerste basiscursus EHBO succesvol afgerond
Zorg en welzijn 164 keer gelezenEHBO Pijnacker, onderdeel van STREEP (Stichting Training Reanimatie EHBO Evenementen Pijnacker), heeft afgelopen zaterdag de eerste basiscursus EHBO volgens de nieuwe methode Competentiegericht Toetsen (CT) van het Oranje Kruis afgerond. Vijf cursisten volgden de opleiding, onder begeleiding van een instructeur en twee Lotussen.
De basiscursus nieuwe stijl is gebaseerd op de Richtlijnen 2026 en bestaat uit vier cursusdelen van drie uur. Bij competentiegericht toetsen staat de ontwikkeling van de cursist centraal. Deelnemers laten gedurende de opleiding stap voor stap zien dat zij beschikken over de benodigde kennis, vaardigheden en juiste houding. De beoordeling vindt doorlopend plaats, waardoor er ruimte is voor persoonlijke begeleiding en maatwerk. Voorafgaand aan de praktijklessen volgen cursisten een e-learning en examen.
![]()
Tijdens de cursus werken zij met een persoonlijk werkboek waarin zij hun vorderingen, vragen en handelingen bijhouden. Wanneer alle verplichte competenties correct worden uitgevoerd, ontvangen zij het EHBO-diploma van het Oranje Kruis. EHBO Pijnacker heeft het volledige traject doorlopen en is gecertificeerd opleider CT. Ook instructeur Cees van der Ende is gecertificeerd om deze nieuwe opleiding te verzorgen, samen met de Lotussen. In september 2026 start een nieuwe basiscursus EHBO CT. De kosten €225,-. Aanmelden of meer informatie via EHBOPijnackerNootdorp@gmail.com.
















