
De Boezem is weer schoon: het was topsport
Zorg en welzijn 1.750 keer gelezenRuim twintig enthousiaste vrijwilligers stonden op zaterdagmorgen klaar om bedrijventerrein De Boezem op te schonen. Met veel energie gingen zij te werk om het terrein weer netjes te maken.
Als geoefende sporters werden verschillende “disciplines” afgewerkt. De rapers toonden zich ware gewichtsheffers: het sjouwen met de vele volle en zware vuilniszakken liet zien dat de armspieren goed getraind waren. Sommige rapers haalden na afloop zelfs eerder gevulde zakken van elders op, waarbij zwaar afval en veel vuurwerk met spierkracht op de fiets naar de verzamelplek werden vervoerd, wat bijna een run-bike-run werd genoemd. Zoals gebruikelijk werd er veel klein afval verzameld: plastic verpakkingsmateriaal, piepschuim, peuken, drinkbekertjes, blikjes en flesjes. Daarnaast werden drie kerstballen, zes verschillende werkhandschoenen en een lachgascilinder gevonden. Het afval was zo veel dat het niet allemaal in de container paste; een deel van de 33 zakken werd daarom in de aanhanger naast de container geplaatst. Een van de vrijwilligers had een kruiwagen meegenomen, wat het vervoer van de zware zakken de laatste honderd meter aanzienlijk vergemakkelijkte.
Na afloop werd de gebruikelijke groepsfoto gemaakt en waren de vrijwilligers welkom bij de Gemeentewerf. Daar werden zij getrakteerd door de gemeente Pijnacker-Nootdorp op koffie, thee en chocolademelk, vergezeld van een lekkere koek.
De volgende gezamenlijke actie staat gepland op zaterdag 21 maart tijdens de Landelijke Opschoondag. Deze editie staat in het teken van het vijfjarig bestaan van de organisatie en krijgt een extra feestelijk tintje. Voor meer informatie kan men terecht op www.schoonpijnackernootdorp.nl.
Alle vrijwilligers werden bedankt voor hun inzet en toewijding aan een schoner Pijnacker-Nootdorp.
















