
Schaatspak Jutta Leerdam levert bijna 200.000 euro op voor IJsvereniging Pijnacker
Sport 10.369 keer gelezenPijnacker - ‘Dit is niet normaal.’ Zo omschrijft bestuurslid Jacqueline van Winden van IJsvereniging Pijnacker tegenover Omroep West haar gevoel zaterdagmiddag, toen het schaatspak van Jutta Leerdam onder de hamer ging. Het pak, gedragen tijdens haar gouden 1000 meter en zilveren 500 meter in Milaan–Cortina, werd verkocht voor 195.000 euro. De opbrengst komt volledig ten goede aan de jeugdclub waar Leerdam haar eerste schaatspassen zette.
De veiling trok veel aandacht. Rond 14.00 uur stond het hoogste bod nog op zo’n 9.000 euro. In het laatste kwartier namen twee bieders het tegen elkaar op. Er werd geboden op 45.000 euro, 70.000 euro en 100.000 euro, tot het pak uiteindelijk om 15.13 uur voor 195.000 euro werd toegewezen. De identiteit van de hoogste bieder is onbekend.
![]()
Dat de opbrengst aan de Pijnackerse ijsvereniging zou worden gedoneerd, kwam als een grote verrassing. Het uiteindelijke bedrag van bijna twee ton wordt door de club als “bizar” ervaren. Over het precieze gebruik van het geld wordt nog overleg gevoerd met NOC*NSF en de familie Leerdam. “Maar het gaat sowieso voor een groot deel naar de jeugd”, vertelde een woordvoerster eerder al aan Telstar Online.
Jutta Leerdam begon als klein meisje bij de pupillen van de ijsvereniging in Pijnacker. Bescheiden en terughoudend, maar met een groot talent. Veel van de clubrecords staan nog steeds op haar naam. Haar prestaties op de Winterspelen werden in Pijnacker met trots gevolgd.
![]()
















