
Zaterdag is de opening van Beeldenexpositie
CultuurOp zaterdag 6 september wordt om 11.00 uur de jaarlijkse Beeldenexpositie in het Emmapark geopend. Dit jaar is het thema Jaargetijde. Er zijn dertien werken van kunstenaars te bewonderen die in meer of mindere mate gerelateerd zijn aan de jaargetijden en de seizoenen.
De opening wordt verricht door Hanneke van de Gevel, wethouder Cultuur van de gemeente Pijnacker-Nootdorp. Aansluitend is er volop gelegenheid om de kunstwerken te bekijken en met de kunstenaars in gesprek te gaan.
Daarnaast zijn er twee sprekers: Caroline Elfferich en Leon Bruinen. Zij gaan, ieder vanuit hun eigen invalshoek, gezamenlijk in op het thema Jaargetijde.
Caroline Elfferich is bekend van haar rubriek Natuur onder de Loep in de Telstar/Eendracht. Speciaal voor de opening bespreekt zij de invloed van de jaargetijden op de natuur door voortdurende veranderingen in temperatuur, vochtigheid en lichtintensiteit.
Leon Bruinen richt zich met zijn onderneming op voedselbossen en natuurinclusieve landbouw. Hij is zowel in binnen- als buitenland actief in het promoten van de landbouwtransitie, en brengt dit ook zelf in de praktijk. Zo kocht hij een negen hectare grote voormalige maïsakker aan om die te regenereren. Caroline en Leon gaan met een knipoog in op de jaargetijden en de kunstwerken die te zien zijn. Natuur, voedselbossen, landbouw, zij en wij – alles staat onder invloed van de seizoenen.
De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Harold Swart, met gitaar en zang. Iedereen met interesse is van harte uitgenodigd voor de opening op 6 september.
Deelnemende kunstenaars:
Angeles Rodríguez – Wilde Rabarber, ARTikel II-13
Kees Bosman en Tanja Ooms – Zonnewende
Ben Jansen – Ik ben een standvogel dus ik mag lekker in Pijnacker blijven…
Claire Delperdange – De 4 kleurgetijden
Ed van Hagen – Episode
Gaila Pander – Rad van de tijd
Han Geijp – Winterse doorkijk
Harald Berends – Lentebries
Henk Stoelhorst – Summerblue
Hulpkwekers, Zorgkwekerij Bloei – Boomblad door het hele jaar
Jacqueline van Kester – Dans tussen schaduw en licht
Liesbeth Bos – Op hol
Nancy Hoogstad – Zonnedans
De kunstwerken zijn opgebouwd uit een veelheid aan materialen. Zo combineert Jacqueline van Kester in Dans tussen schaduw en licht keramiek, touw en hout. Harald Berends werkt voor Lentebries in witte albast. Zonnedans van Nancy Hoogstad is gemaakt van gips, en Gaila Pander gebruikt grove zandsteen. Verder zijn er werken van metaal, marmer, verf, parachutestof, terracotta en glas te zien.
















