
Vernieuwde schoolpleinen Sint Jozefschool geopend
Actueel 1.850 keer gelezenNootdorp - Vandaag vierde de Sint Jozefschool een bijzondere mijlpaal met de officiële opening van haar vernieuwde schoolpleinen. Wethouder Bart van Straten was aanwezig om samen met de leerlingen deze feestelijke gelegenheid te markeren.
De pleinen hebben een flinke metamorfose ondergaan: nieuwe speeltoestellen zijn geïnstalleerd, er is mooi kunstgras aangelegd en er zijn nieuwe voetbaldoeltjes toegevoegd. De Sint Jozefschool hecht veel waarde aan buitenspelen, omdat het niet alleen zorgt voor plezier, maar ook bijdraagt aan de sociale interactie en de gezondheid van de kinderen.
![]()
Met de renovatie van de pleinen spelen de kinderen nu nog liever buiten. Wethouder Bart van Straten, die verantwoordelijk is voor Ruimtelijke Ordening en Duurzame Mobiliteit, onderstreepte het belang van buitenspelen. Hij legde uit dat het kunstgras zorgt voor een effectieve afwatering, waardoor plassen op het plein tot het verleden behoren.
Namen
Als oud-leerling van de Sint Jozefschool had Bart van Straten ook een persoonlijke band met de pleinen. Hij herinnerde zich hoe het landschap er vroeger uitzag, omringd door weilanden. Tijdens de opening deelde hij met de kinderen het verhaal achter de namen van de pleinen: het Tante Nelplein en ‘t Prinsenhofje.
![]()
















