Het wordt een muzikaal feest op de lokale basisscholen.
Het wordt een muzikaal feest op de lokale basisscholen.

Harmonie Nootdorp bezoekt basisscholen

Actueel

Op 10 en 17 maart gaat een delegatie van Harmonie Nootdorp op bezoek bij 4 Nootdorpse en 3 Haagse scholen gelegen in de omgeving van hun uitvalbasis gebouw Nové in de Dorpsstraat. De groep Nootdorpse muzikanten bezoekt de groepen 5 (en 6). 

Kinderen van 7 tot 10 jaar worden de diverse instrumenten getoond waarop je bij de vereniging lessen kunt volgen, bijvoorbeeld op houtblaasinstrumenten zoals de klarinet, fagot, saxofoon of dwarsfluit, op koperblaasinstrumenten, zoals hoorn, trombone of trompet of op percussie. Die lessen worden gegeven door op het conservatorium geschoolde docenten. De mogelijkheden van de instrumenten worden zoveel mogelijk getoond door jonge leden van de club die daarvoor soms vrij gevraagd hebben van hun school.

Op de basisscholen is de afgelopen periode geïnvesteerd in muziekonderwijs. Zo zijn muzieklokalen ingericht en vakleerkrachten aangetrokken op enkele van de scholen. Dat doen de scholen niet zomaar, want uit onderzoek is geconcludeerd dat muziek een goede invloed heeft op het welbevinden van mensen in het algemeen en op de ontwikkeling van kinderen in het bijzonder. Bij Harmonie Nootdorp was dat al bekend. Het is een leuke vereniging waar steeds meer jeugd het Harmonieorkest weet te bereiken. Hiervoor is een behoorlijk niveau nodig. Na ongeveer een jaar les en het behalen van het A-niveau kunnen jeugdleden instromen in de jeugdharmonie. Jonge leden van middelbare schoolleeftijd kunnen in het harmonieorkest meespelen na het behalen van hun B-examen. Kinderen van de vereniging volgen om deze examens te behalen een cursus muziektheorie, trainen ook hun muzikaal gehoor en leggen daarnaast een praktijkexamen af waar ze voorspelen en hun vaardigheid op het instrument moeten tonen.

De vereniging nodigt kinderen die enthousiast zijn geworden naar aanleiding van het bezoek uit introductielessen te volgen op een instrument naar keuze. Daarvoor is bij diverse fondsen een subsidie aangevraagd. Hierdoor kunnen kinderen voor 100 euro in 10 lessen uitproberen of er een muzikaal talent in hem of haar schuilt. Tot aan de zomervakantie volgen deze enthousiastelingen lessen. Deze lessen sluiten ze af met een eerste optreden voor ouders. Na de zomervakantie kunnen kinderen die deze hobby willen blijven beoefenen doorgaan en hoopt de vereniging een nieuw beginnersorkest te starten. Kinderen die het ook leuk vinden om deel te nemen aan deze lessen, maar niet zitten in een van de klassen die bezocht worden kunnen zich via de website of facebookpagina van de vereniging inschrijven.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant