Wim Meijer overleed in 2019. Hij heeft een rijk archief aan videomateriaal nagelaten. (foto: Martijn Mastenbroek / archief)
Wim Meijer overleed in 2019. Hij heeft een rijk archief aan videomateriaal nagelaten. (foto: Martijn Mastenbroek / archief)

HGOP lezing: Pijnacker in bewegende beelden

Cultuur

Het Historisch Genootschap Oud-Pijnacker heeft door de jaren heen een rijke verzameling films en filmpjes opgebouwd die een mooi beeld geven van ons dorp. Toen het idee ontstond om bewegende beelden te vertonen, ontstond meteen de vraag: wát laten we zien? We kozen fragmenten die vooral het dagelijks leven en het straatbeeld van de vorige eeuw tonen.

Belangrijke leveranciers van materiaal waren onder anderen Wim Stoorvogel, Cor van der Salm en Enno Hesselt van Dinter. In de jaren negentig legde de Video Groep Pijnacker belangrijke dorpsmomenten vast, met Wim Meijer als prominent lid. Recent ontvingen we films uit de jaren veertig van Marie Smits en uit de jaren zeventig door gemeentesecretaris Both. De meeste films zijn door Paul Hogervorst gedigitaliseerd, waardoor ze zonder projector getoond kunnen worden. De vertoning is op donderdag 27 november vanaf 20.00 uur in Bibliotheek Oostland, Julianalaan 47. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen €5,- inclusief koffie of thee in de pauze.


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant