Afbeelding

“Koffie met de Buren” in Kindcentrum Regenboog

Zorg en welzijn 1.058 keer gelezen

Wat begon als een klein initiatief is inmiddels uitgegroeid tot een waardevolle traditie waar buurtgenoten elkaar ontmoeten in een ontspannen en gezellige sfeer.

Al negen jaar organiseert Martin Remmerswaal voor de buren van het appartementengebouw Mercato “Koffie met de Buren”. Deze keer vond het plaats in het net nieuwe Kindcentrum Regenboog. Deze christelijke basisschool heeft als hoofddoel een fijne en vertrouwde plek te zijn voor alle leerlingen en heeft op de begane grond een prachtige ontmoetingsruimte. Nadat Martin gehoord had dat in de school in Vrouwtjeslant Nootdorp al een tijdje koffie drinken voor de omwonenden plaatsvond, heeft hij een afspraak gemaakt met Patrick Kort-Spoelman, de directeur van Kindcentrum Regenboog. “Als directeur van het onderwijsgedeelte van Kindcentrum Regenboog vind ik het belangrijk dat we een plek zijn waar iedereen graag is: kinderen, ouders, teamleden en onze partners met wie we samenwerken. Maar het is breder dan dat. We willen die plek ook voor de omgeving zijn. Dit ‘Koffie met de Buren’ is daar een mooi voorbeeld van.”

Zo ontstaan er mooie verbindingen in de wijk. In de ontmoetingsruimte koken we met kinderen voor hun ouders. Ze bereiden dan onder leiding van een kok een 3-gangendiner en hun ouders komen dan gezellig in de ontmoetingsruimte dineren. Voor dit concept zijn we weer op zoek naar nieuwe, vrijwillige koks.

“Mocht er iemand zijn die na het lezen van dit stukje denkt: hé, dat is iets voor mij! Neem dan contact op met mij via p.kortspoelman@octant.nl. We zijn benieuwd naar de reacties,” aldus Patrick Kort-Spoelman.

Zo ontstaat er telkens weer een laagdrempelig moment om elkaar beter te leren kennen. Voor het eerst was er daar “Koffie met de Buren”. In de winter gebeurde dat in de restaurants aan het Marktplein en ’s zomers op het Marktplein op het terras van Chocolaterie De Lelie. De vele positieve reacties van de Mercato-bewoners over het koffiedrinken in Kindcentrum Regenboog laten zien hoezeer dit initiatief wordt gewaardeerd.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Swim & Spin to Fight Cancer keert in 2026 terug naar Delft Zorg en welzijn 18 minuten geleden
Afbeelding
Onvergetelijke Lions Presidentsactie-dag voor kwetsbare kinderen Actueel 45 minuten geleden
Foto: Sam Treewood
Fietser gewond na aanrijding met scooter, bestuurder rijdt door Actueel 1 uur geleden
Afbeelding
Volleybal deo heren 1 handhaaft in promotieklasse Sport 1 uur geleden
Foto: Maarten Knol / DigiKnol
Grote kans op droge en koele Koningsdag Actueel 2 uur geleden
Het huisconcert op Velduillande is inmiddels een begrip.
Huisconcert op Velduillande rond thema bevrijding Cultuur 18 uur geleden

Uit de krant