Stan Wagtman (links) tijdens de prijsuitreiking van Sportjournalistiek Talent van het Jaar, hier samen met zijn chef Robèrt Misset.
Stan Wagtman (links) tijdens de prijsuitreiking van Sportjournalistiek Talent van het Jaar, hier samen met zijn chef Robèrt Misset.

Stan Wagtman uit Pijnacker Sportjournalistiek Talent van het Jaar

Sport 2.484 keer gelezen

Pijnacker - Stan Wagtman uit Pijnacker mag zich Sportjournalistiek Talent van het Jaar noemen. De 27-jarige dorpsgenoot deed voor de bekende nieuwssite NU.nl onder andere verslag van het EK voetbal voor vrouwen en het WK darts.

“Bij al die evenementen onderscheidde Stan zich door zijn makkelijke schrijfstijl en kreeg de stress – hoewel je dat van de buitenkant natuurlijk nooit helemaal goed kunt beoordelen – geen vat op hem als de deadline naderde. Ook in zijn reportages en interviews toont Stan aan dat hij het werk als een volwassen sportjournalist beheerst. De verhalen zijn stuk voor stuk goed opgebouwd, informatief én spannend. Soms zelfs verrassend, hetgeen in de sportjournalistiek meer en meer een uitzondering dreigt te worden,” zo schrijft de vakjury in de zeer positieve beoordeling namens Nederlandse Sport Pers (NSP).

Stan werkt sinds 2023 voor NU.nl; daarvoor schreef hij voor het Algemeen Dagblad. Zijn eerste journalistieke ervaring deed hij op bij de lokale krant Telstar in Pijnacker, waar hij stage liep op de redactie. Hij heeft ook nog een primeurtje voor zijn voormalige stage­redactie: “Komende zomer ga ik naar het WK voetbal,” zegt hij. 


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant