Afbeelding

Vier bestrijdingsmiddelen aangetroffen in Pijnacker-Nootdorp

Actueel 5.481 keer gelezen

Pijnacker-Nootdorp - Gisteravond verbaasde waterwethouder Stijn van Boxmeer vriend en vijand met de mededeling dat Delfland in zes verschillende polders maar liefst zeven bestrijdingsmiddelen ver boven de toegestane norm heeft aangetroffen. Drie polders bevinden zich in Pijnacker-Nootdorp.

In de Oude Polder van Pijnacker is een flinke overschrijding van het middel lambda-cyhalothrin in het water gevonden, een middel tegen insecten. In de Polder van Nootdorp zijn twee verboden stoffen aangetroffen: cypermethrin en esfenvaleraat. Tot slot is in de Zuidpolder van Delfgauw het middel pyriproxyfen aangetroffen.

Voor de AWP voor Water, Klimaat en Natuur is dit opnieuw een teken dat de glastuinbouwsector te weinig doet om bestrijdingsmiddelen uit het slootwater te houden. “Drie middelen die verboden zijn in drie verschillende polders, dat is geen incident meer maar een trend”, zegt Hans Middendorp, fractievoorzitter van de AWP. “Wij willen dat Delfland meer meetcontroles uitvoert, en ook onaangekondigd. Nu wordt er alleen standaard één keer per maand op steeds dezelfde dag een watermonster genomen op steeds dezelfde plek.” In de commissievergadering van de commissie Waterkwaliteit en Waterkwantiteit herhaalde dijkgraaf Piet-Hein Daverveldt, die tevens portefeuillehouder is voor Toezicht en Handhaving, de huidige aanpak van Delfland om per half jaar in twee polders alleen de meest risicovolle bedrijven te controleren. Middendorp steunde dat, maar vindt het niet voldoende. Want: “Als de tuinders vandaag het autootje van het waterlaboratorium zin stoppen, weten ze ook in welke polders er niet wordt gecontroleerd”. Ook andere politieke partijen willen dat de pakkans voor overtreders omhoog moet.

Ook is Delfland nog niet erg succesvol in het opsporen van vervuilers. In 2022 en 2023 samen waren er 49 incidenten met overschrijdingen van landbouwgif met honderd keer of hoger van de norm. Daarvan heeft Delfland er één weten op te sporen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant