Tijdens het ontbijt gingen ongeveer vijftien aanwezigen met elkaar in gesprek aan de hand van verschillende maatschappelijke thema’s.
Tijdens het ontbijt gingen ongeveer vijftien aanwezigen met elkaar in gesprek aan de hand van verschillende maatschappelijke thema’s.

Geslaagd raadsontbijt in theater CulturA & Zo

Zorg en welzijn

Onlangs vond in CulturA in Nootdorp een speeddate ontbijtsessie plaats voor nieuwe raads- en commissieleden. De bijeenkomst werd georganiseerd door Humanitas, VTV en Jong Perspectief en stond in het teken van kennismaking met het brede aanbod binnen de informele zorg in de gemeente. 

In een laagdrempelige setting ontstonden waardevolle en open gesprekken, waarin raadsleden nieuwsgierig vragen stelden en organisaties/vrijwilligers hun ervaringen uit de praktijk konden delen. De deelnemende organisaties blikten tevreden terug op de bijeenkomst. “Het was een mooie kans om nieuwe raadsleden te laten zien wat er speelt in onze gemeente en welke rol vrijwilligersorganisaties daarin spelen,” aldus de organisatie. 

“We hebben niet alleen uitdagingen besproken, maar ook kansen om samen het verschil te maken voor inwoners.” Tijdens de speeddates kregen de aanwezigen een goed beeld van het preventieve en laagdrempelige aanbod in Pijnacker-Nootdorp. Vrijwilligersorganisaties bieden ondersteuning op uiteenlopende gebieden, zoals financiële hulp, opvoedondersteuning, maatjescontacten en begeleiding van jongeren en gezinnen. De organisaties hopen dat deze ontmoeting bijdraagt aan een goede samenwerking met de gemeenteraad in de komende periode, met als gezamenlijk doel: het versterken van de leefbaarheid en het welzijn van alle inwoners van Pijnacker-Nootdorp.