De Klapwijkseweg richting Berkel is uren afgesloten geweest.
Foto: Twitter.com/MMastenbroek
Pijnacker - De Klapwijkseweg richting Berkel, vanaf Klapwijk tot de N470, is vrijdag afgesloten voor verkeer. Rond kwart voor elf verloor een vrachtwagen een enorme lading vette olie en trok een spoor van enkele kilometers tot de zogenoemde Klapwijkseknoop.
"De weg is spekglad", zegt een agent ter plaatse. Een motorrijder is onderuit gegaan door de gladheid, over het letsel is nog niets bekend. Op de N470 stond een vrachtwagen van een vetverwerkingsbedrijf uit Pijnacker stil, zo meldde een ooggetuige ons. Vermoedelijk heeft deze chauffeur een deel van zijn lading verloren. De weg is naar verwachting nog een groot deel van de middag afgesloten voor verkeer. Het openbaar vervoer rijdt wel gewoon door.
In 2007 kreeg het vetverwerkingsbedrijf uit Pijnacker een schadeclaim van enkele tonnen voor het lekken van olie op de ring van Rotterdam.
Een goede zaak om de kosten te verhalen op de vervuiler. het opruimen/schoonmaken van het wegdek brengt de nodige kosten met zich mee. Afgezien van de nodige overlast en frustraties van de overige weggebruikers en de evt. kosten van afspraken e.d. die niet kunne doorgaan. Heel vervelend dat er een motorrijder onderuit is gegaan.
Lading of delen daarvan mogen onder normale verkeerssituaties e.o. volle remmingen, uitwijkmanouvres en slecht wegdek niet van het voertuig kunnen vallen. De chauffeur is verantwoordelijk voor het borgen/zekeren van zijn lading. Wat de oorzaak is van het verliezen van zijn lading is moeilijk te beoordelen vanuit hier.
Vanuit hun opleiding voor de chauffeursdiploma wordt er voldoende aandacht besteed aan het zekeren en borgen van lading. een wijze maar vervelende les voor de volgende keer.
Gr
Henk
Godzilla
2 juli - 22:08
Het is toch echt wat eerder gebeurd,
wij gingen rond half 11 richting Berkel,
en wij waren een van de eerste glijders.
Nog bijna niemand had het door,
en we hadden bijna een ongeduldige dame op ons achterste.
Tja , als zelfs een 4x4 wegglijd dan weet je het wel........ .
FO-otje
2 juli - 15:46
Ik ben één van de melders geweest van dit incident en ben ter plaatse geweest.
De motorrijdster is er met de nodige schade aan de motor, vuile kleding en schaafwonden op de elleboog vanaf gekomen. Gelukkig maar, het had allemaal veel erger kunnen aflopen.
Pijnacker is door de vele stremmingen al bijna niet door te komen en dit draagt niet echt bij aan de doorstroming van het verkeer Reden genoeg dus om lekker thuis te blijven en in de achtertuin van het zonnetje te genieten
Pierre
2 juli - 13:54
Ah, ben ik toch nog op tijd voor het voetbal binnen. Fijn
Kwabes
2 juli - 13:30
Hij is weer open
Pierre
2 juli - 12:26
Van Der Kooy zeker weer
Zal niet de eerste keer zijn dat ik niet thuis kan komen dankzij die mannen